Strata zuba môže byť stresujúca a tradičné metódy náhrady často vyžadujú nákladné a bolestivé zákroky. Denticor prichádza s riešením, ktoré umožňuje ľuďom samostatne vyrobiť estetickú náhradu zubu priamo v pohodlí domova. S nápadom na produkt pre estetické a rýchle zubné náhrady sme prišili po úvahe, keď sme platili u zubára vyše 1500€ za jednu náhradu zuba, či existuje spôsob urobiť to sám, lacnejšie a rýchlejšie. Keďže všetky zubné náhrady a mostíky sú iba dočasné riešenie na niekoľko rokov, tak prečo by sme si také dočasné riešenie chýbajúceho zuba nevytvoril sami?

Michal Spišák. S Denticorom si urobím nové zuby sám a dokážete to aj vy.

Michal Spišák. S Denticorom si urobím nové zuby sám a dokážete to aj vy.

 

 

Moje zuby sú, priznám sa, v zlom stave, čo je vidno aj z obrázkov, keďže zubárov sa bojím a zo zvuku vŕtačky sa mi robí zle. Anestézy znášam zle. Zuby si síce pravidelne čistím, ale opravy kazov nechávam na poslednú chvíľu. Až raz, stalo sa mi, čo som nikdy nechcel – zlomil. sa mi zub. Viete si predstaviť ten pocit, keď sa nemôžete ani usmiať? Neprajem nikomu. Pripadal som si ako menejcenný človek.

 

Dal som si nasledovný cieľ – vytvoriť náhradu zubov tak, aby dobre držali, bez lepenia, bez chémie, aby dobre vyzerali, aby som to vedel urobiť sám bez pomoci a optimálne do 15 minút. A prečo iba zadné stoličky? Prečo nevytvoriť produkt, s ktorým si budem môcť urobiť náhradu akéhokoľvek zubu? A keď to pomôže mne, môže to pomôcť aj ostatným!

Vpravo hore mi chýbali dlhodobo dva zuby. Tvrdá realita a hrozný pohľad.

Vpravo hore mi chýbali dlhodobo dva zuby. Tvrdá realita a hrozný pohľad.

Chýbajúce zuby z obrázku vyššie som si nahradil Denticorom. Rýchlo, efektívne a bezbolestne. Perfektný estetický výsledok. V úsmeve a počas rozhovoru, vynikajúce.

Kompletné zakrytie a nahradenie chýbajúcich zubov Denticorom. Perfektný estetický výsledok.

Kompletné zakrytie a nahradenie chýbajúcich zubov Denticorom. Perfektný estetický výsledok.

Nahradenie mojich chýbajúcich zubov zubnými náhradami Denticor – bližší pohľad.

Nahradenie mojich chýbajúcich zubov zubnými náhradami Denticor – bližší pohľad.

Zadanie problému a stanovenie podmienok

Starostlivosť o chrup v ponímaní zubných ambulancií nie je lacná záležitosť. Keď som si pozeral ceny zubných úkonov na Slovensku a v zahraničí, platby za úkony u zubára vo všeobecnosti sú vo vyspelom svete veľmi vysoké. Stačí, ak v kresle otvoríte sánku a ste o pár desiatok eur ľahší. Problém nastáva, ak niekto potrebuje nahradiť chýbajúci zub. V tomto prípade bude peňaženka pacienta ľahšia o stovky až tisíce eur.

Koľko by asi platil u zubára tento pacient, ak by si nahradil všetky chýbajúce zuby? Zdroj: internet

Koľko by platil u zubára tento pacient, ak by nahradil všetky chýbajúce zuby? Zdroj: internet

Zdravotné poisťovne preplácajú iba minimálne sumy, väčšinu si platíme z vlastného. Dopláca sa prakticky za všetko, aj za vytrhnutie zubu, v mojom prípade som platil 35€ za nekomplikovanú extrakciu.

 • Problém: existuje lacná a rýchla alternatíva na náhradu po vytrhnutom zube?

Stál som pred dilemou, ostať žiť bez zubu, zároveň som mal strach z celej tej procedúry a pomaly som šetril na mostík zo sklených vláken, z dôvodu strachu som zákrok stále odďaľoval o mesiace, ale čo mám urobiť počas dlhých mesiacov bez zubu, s dierou medzi zubami? Chýbala mi časť môjho tela, bez zubu som sa necítil kompletný, neviem ani ako to popísať. Jednoducho som sa nevedel na seba pozrieť do zrkadla. Zub je časť môjho tela a chýbajúce zuby chcem naspäť, no tisíce EUR na nové nemám.

 • Podmienky: zub si budem musieť vedieť nahradiť sám, rýchlo, bezpečne, ľahko, nový zub musí pasovať, musí mi sedieť, musí splniť estetickú funkciu a vyzerať na nerozoznanie od pravého, nový zub musí byť pevný, musí niečo vydržať, nesmie byť krehký, nesmie sa štiepiť, zlomiť, rozbiť a cenovo musí byť za zlomok ceny u zubára
Už nemusíte ostať bez zubu. Urobte si vlastný. Vedeli ste, že viac ako 37% obyvateľom nad 18 rokov z krajín OECD chýba minimálne jeden zub?

Už nemusíte ostať bez zubu. Urobte si vlastný. Vedeli ste, že viac ako 37% obyvateľom nad 18 rokov z krajín OECD chýba minimálne jeden zub?

Môj kompletný úsmev vďaka produktu Denticor. Keď to pomohlo mne, verím že Denticor pomôže každému s rovnakými problémami, ako mám ja. Ale nepredbiehajme, čítajte ďalej.

Cesta výskumu a testovaní

Trvalo to dlhé mesiace, stovky náčrtov, študovania výroby rôznych zubných náhrad, oslovenie desiatok firiem od BASF po Sigma-Aldrich, ktoré sa venujú výrobe materiálov v zdravotníckom priemysle.

Oslovil som odborníkov, zubárov na dôchodku, bývalých vedeckých pracovníkov. A jedného dňa sme našli ten správny materiál na domácu výrobu mostíka.

Denticor a môj výskum na začiatku: prvý prototyp umelého zubu, super výsledok, už len vymyslieť spôsob uchytenia. Teda to najdôležitejšie.

Denticor a môj výskum na začiatku: prvý prototyp umelého zubu, super výsledok, už len vymyslieť spôsob uchytenia. Teda to najdôležitejšie.

Lenže materiál je jedna vec, ale spôsob uchytenia a funkčnosť druhá vec. Skúšali sa rôzne spôsoby uchytenia nového zubu, od lepenia po miniatúrne koľajničky (ako je uchytený skoro každý kancelárky šuflík),

Nasledovali ďalšie dlhé mesiace študovania mechaniky, strojov v hodinkách, snažil som sa nájsť flexibilné a jednoduché riešenie pre uchytenie zubu. Bezúspešne. No a vtedy, počas študovania správania sa materiálov, teploty a tlaku sme našli to, čo sme hľadali. Spôsob uchytenia. Perfektné.

Výsledok? Cena za jeden nový zub pár eur!

Predstavujem Vám novinku, zubné náhrady Denticor. Na obrázku vidíte novú krásnu stoličku. S Denticorom môžete nahradiť predné, bočné a zadné zuby, pričom každý nový zub bude takého tvaru, aký potrebujete.

Predstavujem Vám novinku, zubné náhrady Denticor. Na obrázku vidíte novú krásnu stoličku. S Denticorom môžete nahradiť predné, bočné a zadné zuby, pričom každý nový zub bude takého tvaru, aký potrebujete.

Ciele, ktoré boli stanovené na začiatku sa nám podarilo splniť. Každý si odteraz môže vyrobiť nový zub a nahradiť chýbajúci podľa svojich potrieb. Nový zub si môže každý rýchlo a ľahko, bez skúseností a praxe, vytvarovať a to efektívne, bez návštevy zubára, bez bolesti, bez zákrokov, lacno a do 15 minút.  Odteraz si môžete urobiť vlastný zub alebo zuby a nahradiť nimi chýbajúce!

Moja nová zadná stolička, ktorú som si vymodeloval za 5 minút. Urobiť zub s Denticorom je tak jednoduché, že výsledok na obrázku urobíte postupne aj so zatvorenými očami.

Moja nová zadná stolička, ktorú som si vymodeloval za 5 minút. Urobiť zub s Denticorom je tak jednoduché, že výsledok na obrázku urobíte postupne aj so zatvorenými očami.

Na obrázku vidíte moju novú zadnú stoličku. Ako vidíte, skladá sa z dvoch častí pod značením DentiFlex a ResiCor. Horná časť ResiCor je extrémne pevná živicová časť, ktorá vyzerá na nerozoznanie od originálneho chrupu, spodná časť DentiFlex je spôsob uchytenia (materiál, ktorý sa používa napr. na výrobu srdcových chlopní). Vyzerá to ako kompletný zub, no spodná časť je uchytenie a funguje na základe teploty a tlaku. Nový zub nie je nutné lepiť, držia ho pevne okolité zuby.

Predný pohľad na moju novú dolnú a hornú stoličku Denticor - ľavá strana. Oba zuby som si urobil a nahradil sám. Keď som to zvládol ja, zvládne to naozaj každý.

Predný pohľad na moju novú dolnú a hornú stoličku Denticor – ľavá strana. Oba zuby som si urobil a nahradil sám. Keď som to zvládol ja, zvládne to naozaj každý.

Materiál sa prispôsobil okolitým zubom a ich špecifickému tvaru, teda túto novú stoličku jednoducho vložím medzi okolité zuby, presne sadne na svoje miesto a na základe teploty tela a špeciálne teploty v ústach sa trošku natiahne. Nový zub v ústach ani necítite, že tam máte niečo nové alebo umelé. Ani neuvažujem nad tým, že tam mám umelý zub, jednoducho mám pocit, že to môj originálny zub.

Nový zub jednoducho vložíte na miesto chýbajúceho a hotovo. Žiadna krv, žiadne injekcie, žiadna bolesť. S produktom Denticor si môžete takto nahradiť akýkoľvek zub. Finálny tvar a farebný odtieň nového zubu si zvolí každý podľa potreby a rozhodnutia. Výsledný zub je mimoriadne pevný a môžete s ním jesť.

Nový zub jednoducho vložíte na miesto chýbajúceho a hotovo. Žiadna krv, žiadne injekcie, žiadna bolesť. S produktom Denticor si môžete takto nahradiť akýkoľvek zub bez ohľadu na jeho tvar, veľkosť a odtieň. Výsledný zub je mimoriadne pevný.

Denticor Vám dáva možnosť voľby. Zubné korunky vyrábať nemusíte, všetko bude pre Vás pripravené. Ale ak sa rozhodnete pre modelovanie vlastného tvaru zubu a ten sa Vám na prvý pokus nepodarí, neznamená to, že nepodarený zub vyhodíte. Nepodarok môžete tvarovať a upravovať dovtedy, kým nebude výsledok perfektný. Ani gram materiálu, ktorý ste raz použili, nevyjde nazmar.

 

Zhrnutie

 1. Bez návštevy zubára – S produktom Denticor nepotrebujete navštíviť zubára. Chýbajúci zub si nahradíte úplne sami, za zlomok ceny, ktorú by ste u zubára platili.
 2. Možnosť nahradiť až 10 zubov – z jedného veľkého balenia produktu si budete môcť nahradiť až 10 chýbajúcich zubov, akýchkoľvek, buď pre seba alebo aj členom rodiny.
 3. Nemusíte modelovať ani nič vyrábať – pre Vaše maximálne pohodlie v každom veľkom balení na Vás bude čakať 84 predvyrobených nádherných zubných koruniek rôzneho tvaru a veľkosti pre tých, ktorým sa nič modelovať a vyrábať nechce.
 4. Nový zub za 15 minút – čas, ktorý je potrebný pre úplného laika na vytvorenie a nasadenie nového zubu. Ak sa pokus nepodarí, vytvoríte nový bez straty materiálu na uchytenie.
 5. Bez bolesti a lepenia – ak Vám chýba zub, s produktom Denticor nepotrebujete podstúpiť náročné stomatologické zákroky, zbrusovanie, vŕtanie, sekanie ani lepenie.
 6. Horúce alebo studené nápoje – bez obmedzenia.
 7. Vynikajúci estetický výsledok a zvýšenie sebadôvery – perfektná náhrada pre chýbajúce predné alebo bočné zuby, ktoré vidno počas usmievania sa, na fotkách alebo počas rozhovoru. Už sa nemusíte kontrolovať počas úsmevu.
 8. Ľahké čistenie – nový zub vyberiete, opláchnete, osušíte a vložíte späť.
 9. Dostupná cena – s Denticorom si nahradí chýbajúce zuby naozaj každý. Nízka cena neznamená nízku kvalitu. To v žiadnom prípade. Denticor nahrádza drahú prácu a preto je cena taká, aká je.
 10. Pre všetky veľkosti a farebné odtienie zubov – Denticor je vhodný pre všetky štandardné veľkosti chýbajúcich zubov a všetky štandardné farebné odtiene. Na výber vo veľkom balení z viacerých veľkostí a viacerých odtieňov.
 11. Nepotrebujete žiadne nástroje ani prístroje na výrobu novej zubnej náhrady

 

Denticor nemá za úlohu nahradiť prácu zubárov. Jeho úlohou je poskytnúť všetkým, ktorým chýba zub alebo zuby neinvazívne, bezbolestné, estetické, lacné, efektívne a flexibilné riešenie pre dočasné riešenie stavu svojho chrupu, teda ako alternatíva k ostatným dočasným zubným mostíkom, implantátom a protézam.

Už nemusíte ostať bez zubu. Urobte si vlastný. Vedeli ste, že viac ako 37% obyvateľom nad 18 rokov z krajín OECD chýba minimálne jeden zub?

Už nemusíte ostať bez zubu. Vedeli ste, že viac ako 37% obyvateľom nad 18 rokov z krajín OECD chýba minimálne jeden zub?

Rekapitulácia

Denticor je nová značka estetického produktu, ktorý slúži na rýchlu, estetickú, bezbolestnú výrobu zubných náhrad. Z balenia produktu si vyberiete tvar Vášho budúceho zubu, ktorý chcete. Na výber budete mať z rôznych tvarov, odtieňov a veľkostí. Vyberiete si taký, ktorý Vám bude pasovať a sedieť. Hotový zub vložíte na miesto, kde Vám chýba zub. Každý nový zub môžete vkladať a vyberať bez obmedzenia. Zároveň máte možnosť vytvorenia vlastného zubu.

Naše pôvodné zuby nám už nikdy nenarastú. Denticor nie je zázrak a nedokáže všetko. Ale dáva možnosť začať sa opäť usmievať, smiať a žiť spokojnejšie.

Finálny vzhľad jedného z mojich nových zubov. Aký zub si nahradíte Vy?

Finálny vzhľad jedného z mojich nových zubov. Aký zub si nahradíte Vy?

Start smiling again! Pevne verím, že ak Denticor pomohol mne, pomôže aj iným.

Michal Spišák

95 komentárov

 1. Dobrý den, chybí mi horní stoličky po obou stranách, je možné je tímto způsobem nahradit, může se s nimi i jíst nebo si je nechat přes noc?

  • Dobrý deň, v tomto prípade postačí Denticor 3. Na noc odporúčame vybrať, opláchnuť v čistej vode a ráno opäť nasadiť.

 2. Dobrý deň pan Spišak daju sa nahradit aj všetky zuby? Kedže my ich dost chyba a zubar je drahy ďakujem za odpoveď

 3. Dobry den, pane Spisak. Velice se mi libi Vase metoda nahrazovani chybejicich zubu, ale neni mi jasne, jak „protezu“ cistit. Kdyz prileha tak tesne k sousednim zubum, je mozne ji pri cisteni opravdu vyndat a zase vlozit nazpet?

  • Dobrý deň pani Schweinzgerová, vkladanie a vyberanie zubnej náhrady je úplne bez problémov. Celkovo výsledok zavisí od toho, ako pevne si zubnú náhradu urobíme. Niekomu vyhovuje voľnejšie, niekomu pevnejšie spojenie. Máme zákazníkov, ktorí si napríklad nové zuby už ani nevyberajú z úst. Je to veľmi individuálne. Treba to vyskúšať. Veľmi ťažko sa opisuje situácia, kde je obrovské množstvo variant, nakoľko všetci máme iné zuby, ich sklon a podobne.

   • Dobrý den, zubní fasety se sundavaji a nebo mohou na zubech zůstat? Vyrábí se v bílé barvě? Chtěla bych tímto vybelit zuby. Děkuji Jana

    • Dobrý deň pani Jana, fazety sú v prirodzenej farbe s mierne žltým nádychom, tj prirodzená farba zubov bežného dospelého človeka. Fazety sa dávajú dole. Ich nasadenie je otázka minúty. Spišák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Vložiť komentár