Hotline: 0903 89 00 97

Návody, rady a domáce videá

Praktické rady pre výrobu zubných náhrad Denticor. Pravidelne pridávame nový obsah. Na konci tejto stránky nájdete diskusné fórum, ktoré môžete využiť na otázky a komentáre.

Denticor

Naše pôvodné zuby nám už nikdy nenarastú. Denticor dáva možnosť začať sa opäť usmievať, smiať a žiť spokojnejšie.

Denticor vyrieši problém s chýbajúcimi zubami

Ako sa na začiatok pripraviť?

Zubná korunka

Požadovanú zubnú korunku pred prvým použitím vyberte z balenia a vložte do vriacej vody na 30 sekúnd pre sterilizáciu a následne ju vyčistite a osušte handričkou.

Umyte si ruky

Dôkladne si umyte ruky pred prácou. Potrebujete čistý stôl, dobré osvetlenie, zrkadlo. Dva poháre s lyžičkami a dostatok horúcej vody.

Nenáhlite sa

Pre prácu s Denticorom potrebujete kľud, čas, trpezlivosť. Pripravte sa, že nový zub si môžete urobiť až na viacerý pokus. To je úplne normálne a prirodzené.

Začníte s mostíkom

Naučte sa najskôr urobiť mostík – teda to, čo bude zubné korunky na mieste držať. Akonáhle zvládnete výrobu mostíka, ste už len krok od dokonalej zubnej náhrady.

Viac zubných náhrad

Urobte si viacero rôznych zubných náhrad a vyberte tú, ktorá Vám bude pasovať najviac. Ak sa pokus nepodarí, použite ten istý materiál pre ďalší pokus – ponorením do horúcej vody.

Vysušte ďasno od slín

Najdôležitejším bodom je zbavenie ďasna od slín obyčajnou servítkou. Je dôležité zbaviť miesta, kde budete vkladať mostík, vlhkosti.

Vytvorenie mostíka

Akým spôsobom drží nové zuby Denticor?

Vysvetlenie, na akom princípe držia nové zuby na mieste

Máte viacero možností

Postup výroby zubných náhrad Denticor

Návod popisuje postup, kedy vytvoríte mostík, do tohto tvarovateľného mostíka vložíte požadované zubné korunky a celé ich v hmote obalíte. Následne hmotu ako celok so zubnými korunkami vložíte do medzery, kde chýba zub alebo zuby.

1. Otvoríte DentiFlex

Otvoríte fľaštičku s DentiFlexom a malé množstvo nasypete do horúcej vody.

2. Tvarovateľnosť

DentiFlex necháte v horúcej vode, kým nebude tvarovateľný.

3. Medzera po chýbajúcom zube

DentiFlex vytvarujete v prstoch do tvaru kocky prípadne kvádra, dĺžka hrany podľa veľkosti medzery po chýbajúcich zuboch.

4. Vysušíme od slín a vlhkosti

Miesto kde chýba zub a ďasno vysušíme od slín servítkou.

5. Výber zubných koruniek

Z balenia si vyberiete zubné korunky, vo veľkosti a tvaru, ktoré budú na miesto pasovať. Vyberte si menšie korunky pre zabezpečenie miesta na mostík.

6. Zubné korunky vložíte do tvarovateľnej hmoty

Keď je hmota ešte mäkká, tak do tohto mostíka vložte požadované korunky, nech sú korunky v hmote celé obalené.

7. Vložíte na miesto, kde zuby chýbajú

Do miesta, kde Vám chýba zub alebo zuby vložíte celok, zubný mostík a v ňom obalených koruniek.

8. Odtlačky okolitých zubov

Pevne zatlačíte do medzery po chýbajúcich zubov, aby mostík, ktorý drží zubné korunky, pokryl bočné hrany, strany okolitých zubov a sadol na miesto.

9. Zubná náhrada

Máme hotovú zubnú náhradu, ktorú môžeme po stvrdnutí začať používať. Viditeľnú časť mostíka, ktorý obaľuje zubné korunky, odstránite, zoškriabete nechtom.

TIP: mostík, kým je tvarovateľný a poddajný, po vložení na miesto, kde chýba zub alebo zuby, ho jemne povytiahnite a opätovne vložte. Je to z toho dôvodu, aby ostala po stranách vôľa na jednoduché vyberanie zubnej náhrady. Pevnosť držania zubnej náhrady je však na Vás, ak uprednostníte pevné spojenie alebo slabšie spojenie, mostík si viete v čase tvarovania nastaviť.

Video prezentácia

Základy práce s Denticorom

V tomto videu sa dozviete, ako pripraviť mostík a ako vymodelovať novú zubnú náhradu a čo všetko k tomu potrebujete.

Ukážka vytvorenie novej zubnej náhrady na modeli

V tomto videu sa dozviete, akým spôsobom sa vkladá zubná náhrada na miesto po chýbajúcom zube.

Predstavenie zubných náhrad časť 3

Predstavenie produktu Denticor, zloženie a vlastnosti, práca s Denticorom.

S Denticorom nahradíte akýkoľvek zub

Do jedného mostíka môžete vložiť až 3 korunky vedľa seba. V ústach môžete mať viac mostíkov.

Najbežnejšie otázky

Zoznam najbežnejších problémov a ich možné riešenie

V prípade, ak zubná náhrada nedrží na mieste, je to z dvoch dôvodov:

  1. ďasno sa nevyčistilo od vlhkosti, vysušte ďasno od slín
  2. mostík je príliš úzky a z tohto dôvodu vypadáva, urobte mostík širsím aby sa dôkladne oprel o oba susedné zuby a držal pevne

Materiál DentiFlex a DentiFlex Plus, ktoré slúžia na vytvorenie zubných mostíkov, potrebujú stabilnú teplotu vody. Ak je teplota vody nedostatočná, proces zmeny materiálu z pevného môže byť narušený a s materiálom sa nebude dobre pracovať. Majte k dispozícii dostatočné množstvo veľmi horúcej vody.

V prípade, ak vypadáva zubná korunka z mostíka, na spodnú časť korunky aplikujte DentiFlex Plus. Vložte korunku do mostíka na miesto.

Materiál, z ktorého sa vyrába mostík je štandardne bielej farby. Mostík štandardne nie je vidieť, zakryjú ho pery. Mostík drží korunku z bočných strán, spredu je viditeľná nová zubná korunka. V prípade, ak chcete, mostík môžete zafarbiť na akýkoľvek iný odtieň využitím potravinárskeho farbiva. Do horúcej vody nasypete DentiFlex a pridáte farbivo. Zamiešate. (farbivo nie je súčasťou balenia Denticor)

Denticor je možné použiť, ak korene trčia maximálne 3mm nad úroveň ďasna. V prípade, ak koreň trčí viac, prípadne sú prítomné úlomky pôvodného zuba, nechajte si vytrhnúť korene u zubára a po zahojení môžete Denticor použiť.

Ak sa vám minul materiál na výrobu mostíka DentiFlex alebo DentiFlex plus, kontaktujte nás. Za zvýhodnenú cenu Vám pošleme materiál nový. Tiež posielame náhradné zubné korunky v prípade, ak ich budete potrebovať.

Úpravy zubných koruniek

Dodatočná úprava zubných koruniek Denticor

Úprava zubných koruniek Denticor, predné a bočné zuby pomocou vŕtačky na zuby (modelárska vŕtačka pripadne klasická vŕtačka s tenkým vrtákom)

Vytvorenie zubnej náhrady pre chýbajúce predné zuby

Vytvorenie mostíka a použitie fazety

fazety Denticor esteticke prekrytie zubov

Balenia Denticor 5 Extra a Denticor 10 obsahujú fazety – extra tenké zubné korunky.

Ak chýba zub úplne, dieru musíme vyplniť a pripraviť podklad pre pripevnenie fazety. Na to použijeme materiál, hmotu na výrobu mostíka. 

Tieto fazety priložíme z prednej strany na mostík tak, aby sme mostík zakryli. Ostane viditeľná iba nová zubná korunka.

Z estetického hľadiska bude vidno iba fazeta. Na fazetu aplikujte DentiFlex Plus a priložte ju na mostík alebo na zub, ktorý chcete esteticky zakryť.

Nahradenie predného zuba - príprava mostíka

Príprava mostíka pred nasadením fazety

Ak kompletne chýba predný zub, z hmoty na výrobu mostíka vymodelujeme kostru zubu, na ktorý z prednej strany pripevníme fazetu. Video názorne ukazuje výrobu mostíka.

Nahradenie predného zuba - fazety

Práca s fazetami

V tomto videu ukážeme, aké možnosti ponúka Denticor. Ak zub chýba kompletne alebo ak zub esteticky nevyhovuje a chceme ho prekryť s fazetou.

Nahradenie predného zuba - fazety

Ukážka nasadenia fazety na predný zub

Ako sa nasadí fazeta z balenia Denticor na predný zub.

Video prezentácia

Výroba zubnej náhrady s úpravou zubnej korunky

Výroba zubnej náhrady s úpravou zubnej korunky pomocou modelárskej vŕtačky

Denticor je estetický produkt na vlastnú výrobu a náhradu jednotlivých chýbajúcich zubov. Ak vám chýba 1 alebo maximálne 3 zuby vedľa seba a na rôznych miestach, Denticor je ideálny pre túto situáciu. S Denticorom si nové zubné náhrady urobíte sami s výborným výsledkom. Odporúčame ho, ak Vám chýbajú zuby a chcete nové alebo máte zuby, ktoré sa vám nepáčia a chcete mať zuby v úsmeve krajšie.

Ak máte nad 18 rokov a vylomil sa Vám zub alebo zuby vytrhli u zubára a nové zuby si nemôžete dovoliť, alebo nemáte na návštevu ambulancie čas, prípadne na nové zubné náhrady šetríte alebo čakáte, kým sa vyrobia, tak Denticor je ideálne riešenie pre Vás. Tiež v prípadoch, ak nový zub potrebujete okamžite z dôvodu stretnutí, schôdzok a potrebujete pekný úsmev.

Denticor je presne ten typ produktu zjednodušene povedané, ktorý si kúpite, otvoríte balenie, vyberiete nový zub a vložíte ho na miesto chýbajúceho. Nemusíte nič viac riešiť, nemusíte mať žiadne ďalšie starosti, obavy ani výdaje.

Denticor sa skladá z dvoch základných zložiek – zo zubných koruniek a z materiálu na výrobu mostíka. S Denticorom môžete nahradiť chýbajúce zuby alebo ak máte esteticky nevyhovujúci zub – môžete ho prekryť s pribalenými fazetami.

Stav na začiatku - chýbajúce horné zuby
Stav na začiatku – chýbajúce horné zuby

Pre názornú ukážku, na obrázku vidíte dva horné chýbajúce zuby. V úsmeve a počas rozhovoru je vidieť, že zuby chýbajú. Z balenia vyberieme materiál na výrobu mostíka a vložíme ho na miesto po chýbajúcich zubov.

Zubný mostík - hmotu vložíme na miesto, kde chýbajú zuby
Zubný mostík – hmotu vložíme na miesto, kde chýbajú zuby

Všimnite si, pôvodná medzera po chýbajúcich zubov bola vyplnená materiálom na výrobu mostíka. Tento materiál je plne tvarovateľný v rukách, má špeciálne termovlastnosti. Mostík vložíme tak, aby pokryl okolité zuby, ktoré budú novú zubnú náhradu držať.

Do mostíka boli vložené zubné korunky. Perfektný estetický výsledok.

Do tvarovateľného mostíka vložíte zubné korunky. Vložením zubnej korunky do materiálu vytlačíte nadbytočný materiál, ktorý prstami odoberiete. Ostane iba zubná korunka a mostík po oboch stranách, ktorý je pevne fixovaný na okolité zuby. Novú zubnú náhradu držia okolité zuby, keďže mostík vyformoval tvar okolitých zubov. V mostíku ostali odtlačky týchto okolitých zubov, preto nová zubná náhrada drží presne na svojom mieste. Pre ešte lepšie držanie môžete na ďasno použiť lepidlo na zubné náhrady Corega. Tento spôsob môžete použiť pre akýkoľvek chýbajúci zub.

Dolná stolička – situácia pred nahradením chýbajúceho zubu
Dolná stolička – po nahradení zubnou náhradou Denticor

Denticor sa nelepí. Spôsob jeho uchytenia je úplne odlišný a funguje na základe fyzikálnych zákonov, teploty a tlaku. Materiál DentiFlex sa prispôsí okolitým zubom a ich špecifickému tvaru, nový zub vložíte medzi okolité zuby, presne sadne na svoje miesto a na základe teploty tela a špeciálne teploty v ústach sa pevne uchytí. Pritom je zachovaná ľahkosť výberu a opätovného vkladania na miesto.

Váš nový zub budú fixovať okolité zuby a nový zub sám. Denticor je perfektný, ak niekomu chýba jeden, dva prípadne až 3 zuby vedľa seba, v jednom rade. Avšak pôvodné zuby z oboch strán musia byť prítomné, nakoľko zubnú náhradu Denticor vsúvate medzi zuby. (Pre lepšie predstavenie : zub, medzera po vytrhnutom zube, zub – zubnú náhradu vložíme do medzery po vytrhnutom zube).  Odporúčame prečítať si návody a pozrieť videá na našej stránke.

Materiál na výrobu zubnej náhrady môžete upravovať opakovane bez straty hmotnosti a objemu materiálu a jeho vlastností, ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť. To znamená, ak máte vyrobenú zubnú náhradu a neskôr sa rozhodnete, že ju chcete upraviť, tak stačí náhradu opätovne ponoriť do horúcej vody. Mostík, ktorý drží zubnú korunku zmäkne a zubnú náhradu môžete upraviť podľa potreby.

Ak niekomu chýba zub dlhodobo, je známe, že kosti v sánke začínajú degradovať a kosť bez zuba sa oslabuje. Tiež povoľujú okolité zuby. Denticor zabráni tejto degradácii okolitých zubov tým, že na prázdnom mieste budete mať nový zub.

Nič nenahradí naše pôvodné zuby. Ani žiadna náhrada, žiaden mostík alebo implantát. Úlohou produktu Denticor je pomôcť všetkým, ktorí ostali bez zuba, aby si ho rýchlo, sami a hlavne lacno nahradili, dočasne, kým sa nerozhodnú alebo kým nenašetria pre zubný implantát v zubnej ambulancuii. 

Nie je nič horšie, ako byť bez zuba a hlavne z estetickej a po stránke sebavedomia je nevyhnutné vytrhnutý zub nahradiť čím skôr.


Všetci, ktorí máte zubné náhrady, umelé zuby viete, aké sú s tým starosti. V prípade mostíkov na sklených vláknach, náhrada zuba visí v priestore, za ňou sa usádzajú drobné čiastočky jedla a preto je nutné neustále čistiť priestor medzi zubom a ďasnom zubnou niťou.

Tiež mostík na sklených vláknach je veľmi krehké riešenie. Stačí, ak sa trošku umelého zuba dotknete z bočnej strany a hneď môžeme cítiť okolité zuby, v ktorých je zavŕtané sklené vlákno, hneď cítiť tlak. Ak by ste pritlačili čo len trošku silnejšie, všetko sa to zlomí. Ešte horšie sú na tom všetci, ktorí majú klasické zubné mostíky. Nie dosť, že niekomu chýba zub, zubári im musia zbrúsiť okolité zuby, čím sa aj tieto okolité zuby nenávratne poškodia. Síce zakryjeme fakt, že nám chýba zub, ale za veľmi vysokú cenu.

Úplne najhoršie sú na tom všetci, ktorým sa zubný mostík uvoľnil a medzi mostíkom a ďasnom je medzera, stačí nepatrná drobná milimetrová medzera.

Viete si predstaviť, čo všetko zažívajú títo ľudia, ak sa im do tohto priestoru dostane kúsok stravy? Tieto kúsky stravy nevypláchnete ani nevyčistíte kefkou. V ústach tieto čiastočky stravy začínajú hniť, spôsobujú zápaly, podráždenia a veľmi nechutný zápach z úst. Denticor však na rozdiel od mostíka plne chráni ďasno a nikdy sa nestane, aby ste mali kúsky stravy a zvyšky jedla pod týmto zubom. Zubné náhrady Denticor ľahko vyberiete z úst a následne vyčistíte, kedykoľvek podľa potreby.

Ak ste jedným zo státisícov s chýbajúcimi zubami, potom ste si pravdepodobne vedomí niektorých vedľajších účinkov, ktoré strata zubov spôsobuje. Počas rozhovorov sa môžete cítiť menejcenným, s nízkou sebadôverou alebo sa jednoducho vyhýbate úsmevom, aby ste skryli fakt, že vám zuby chýbajú. Nie je nezvyčajné, že chýbajúce zuby ovplyvňujú našu sebadôveru, ale vedeli ste, že existujú ďalšie problémy, ktoré vyplývajú zo straty zubov?

Na začiatok, ak ste stratili zadné stoličky, môže sa stať oveľa zložitejšie konzumovať mnohé potraviny, ako napríklad ovocie alebo zeleninu. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo nedostatočná starostlivosť o zuby často vedie k nedostatku výživy.

Namiesto zadných stoličiek využívame predné zuby, čo vedie k ich nadmernému opotrebeniu. Ďalšou veľmi vážnou otázkou, ktorá vyplýva z chýbajúcich zubov je strata kostí. Vedeli ste, že kosť je živá tkanina, ktorá potrebuje stálu stimuláciu na udržanie svojej formy a hustoty? A preto, keď v nej chýba zub, kosť v čeľusti, ktorá ho obklopuje a podopiera, stráca svoju pôvodnú vlastnosť.

Už po prvom roku po strate zubov príde až k 25% zníženiu hrúbky kosti a počas nasledujúcich niekoľkých rokov klesne v priemere celková výška o 4 milimetre.

Čím dlhšie Vám chýbajú zuby, tým väčšia je strata kostí. Keď stratíte kostnú hmotu, môže to skutočne ovplyvniť štruktúru tváre a dokonca aj náš výzor. Ak stratíte zuby v skorej dospelosti, do 45 rokov môžete začať spozorovať upadnutú tvár. Vo veku 60 rokov naša tvár a pery stratí svoju podporu, čo vedie k ochabnutiu pokožky a predčasnému starnutiu. Ak sa vaše zuby nenahradia, tento proces bude pokračovať, až kým nedôjde k strate veľkej časti štrukturálnej podpory pier a líc.

Praktické rady pre prácu s Denticorom

Praktické rady

Tvatovateľnú hmotu, mostík DentiFlex môžete upravovovať neobmedzený počet krát bez straty materiálu a jeho vlastností ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť. Ak sa Vám nepodarí urobiť zubnú náhradu na prvý pokus, celú náhradu ponorte do horúcej vody a začnite od začiatku.

Nezabudnite, že tvarovateľnú hmotu DentiFlex je nutné vložiť na miesto očistené od vlhkosti a slín ešte pred tým, ako ju budete vkladať na miesto po chýbajúcom zube. 

DentiFlex Plus po zohriatí v horúcej vode, ak sa prilepí na prsty vyčítíte ich jednoducho tak, že ich vložíte do studenej vody a materiál zotriete. Opadne sám.

Ak Vám nebude pasovať ani jedna z 84ks zubných koruniek, zubné korunky môžete upraviť, prípadne z materiálu DenfiFlex si môžete vytvarovať nový zub presne podľa Vašich potrieb.

Z čoho sa skladá Denticor?

Zloženie Denticor

Vývoj polymérnych a anorganických plnív vedie k vývoju nových biokompozitných materiálov so širokým spektrom aplikácií v ortopedickej a zubnej aplikácii. 

DentiFlex

Materiál, ktorý slúži na vytvorenie pevného mostíka, ktorý bude Vašu novú zubnú náhradu držať. Pevná, odolná a tvarovateľná hmota, s ktorou s vyformujete zubný mostík.

DentiFlex Plus

Extra jemný materiál, ktorý slúži na jemné dotvarovanie mostíka pre oblasť predných a bočných zubov. S týmto materiálom tiež pevne pripevníte zubnú korunku na mostík.

ResiCor

Nádherné, od skutočných zubov nerozoznateľné keramické a živicové zubné korunky rôznych tvarov, odtieňov a veľkostí. 

výroba mostíka a vloženie dvoch koruniek vedľa seba

Upozornenie

Bezpečnosť na prvom mieste

Denticor nepoužívajte ak trpíte epilepsiou, astmou z dôvodu nechceného vdýchnutia. Na noc odporúčame zubné náhrady vybrať z úst a vyčistiť zubnou kefkou a zubnou pastou. Žiadnu zo zložiek Denticoru neprehĺtajte. Denticor nie je vhodný pre deti. Držte balenie produktu a jeho častí od dosahu detí.

Denticor obsahuje drobné častice, ktoré by mohli deti nechcene zjesť alebo vdýchnuť. Balenie Denticoru skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbových teplotách. Balenie nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Denticor neslúži na opravu pokazených zubov.

Máte otázku?

Radi Vám poradíme na čísle 0911 653 378. Stačí, ak napíšete SMS, zavoláme vám.

chýbajúci zub

83 komentárov

  1. Dobrý deň, mala by som záujem len o fazety, lebo som si u vás obj.zubne nahrady tak Denty Flex -plus mám zakúpený. Zistila som že v ponuke samostatne fazety neposkytujete. Tak vás prosim o zváženie ponuky predaja aj samostatne fazety. Ďakujem

  2. Dobrý deň, prečítala som si Vašu odpoveď na otázku, či sa dajú Denticorom nahradiť napr. všetky zuby na hornej resp. dolnej čeľusti a odpovedali ste pýtajúcim že nie. Nie je mi to jasné prečo nie, veď zubári robia protézy na hornú aj dolnú čelusť bez toho, že by bola prichytená o nejaký zub (teda v prípade, keď chýbajú všetky zuby), pretože protéza drží priľnavosťou o podnebie resp. o ďasná. Prosím, naozaj nie možné z materiálov, ktoré ponúkate vyrobiť si celkovú zubnú náhradu v prípade, že chýbajú všetky zuby na čeľusti ? Za odpoveď ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Vložiť komentár