Denticor - vyberateľné zubné náhrady. Návody a videá

Na tejto stránke nájdete všetky dôležité informácie, ktoré su nevyhnutné k pochopeniu, na akom princípe funguje Denticor a akým spôsobom si urobiť nové zubné náhrady.

V každom balení nájdete sklenené ampulky s označením príslušného typu materiálu na výrobu mostíka na etikete. Vedľa ampuliek v balení sú vložené zubné korunky ResiCor. Počet zubných koruniek pre Denticor 1, 3 a 5 je 84, pre Denticor  5 Extra a Denticor 10 je 94. Zubnú korunkú ResiCor pred prvým použitím vyberte z balenia a vložte do vriacej vody na 30 sekúnd pre sterilizáciu a následne ju vyčistite a osušte handričkou. Dôkladne si umyte ruky pred prácou.

Slovo na začiatok: Pre prácu s Denticorom potrebujete kľud, čas, trpezlivosť a priestor vrátane zrkadla. Pripravte sa, že nový zub si môžete urobiť až na viacerý pokus. Mostík je extrémne pevný a odolný, ale zároveň pružný.

Naučte sa najskôr urobiť pevný mostík. Akonáhle zvládnete výrobu mostíka, urobte si ešte jeden a do toho vložte zubnú korunku. Urobte si viacero rôznych zubných náhrad a vyberte jednu, ktorá Vám bude pasovať najviac. Ak sa jeden pokus nevydarí, použite ten istý materiál pre ďalší pokus.

Ak Vám nebude pasovať ani jedna zubná korunka v balení, nevadí. Nový zub si urobte iba z materiálu DentiFlex alebo DentiFlex plus.

Materiál na výrobu zubného mostíka DentiFlex ponorte do horúcej vody o teplote 80-90 stupňov celzia. Materiál sa stane tvarovateľný do cca 1 minúty.

Materiál na výrobu zubného mostíka DentiFlex Plus ponorte do vody o teplote 40-55 stupňov celzia. Materiál sa stane tvarovateľný do cca 5 minút.

Ak material DentiFlex Plus ponoríte do vody o teplote 70-90 stupňov, stane sa mimoriadne lepivý pre spojenie zubných koruniek s mostíkom DentiFlex.

“Najdôležitejším bodom je zbavenie ďasna od slín a vlhkosti, obyčajnou servítkou.”

Akým spôsobom drží nové zuby Denticor?

Predstavenie zubných náhrad časť 1

nový
úsmev

Ste pripravený?

S Denticorom ste sám sebe zubárom

Najväčšou výhodou Denticor je možnosť urobiť si nové zuby úplne sám. 

Postup výroby zubných náhrad Denticor

1
DentiFlex

Otvoríte DentiFlex

Otvoríte fľaštičku s DentiFlexom a malé množstvo nasypete do horúcej vody.

DentiFlex
2
Horúca voda

Tvarovateľnosť

DentiFlex necháte v horúcej vode, kým nebude tvarovateľný.

Horúca voda
3
Veľkosť medzery

Medzera po chýbajúcom zube

DentiFlex vytvarujete v prstoch do tvaru kocky prípadne kvádra, dĺžka hrany podľa veľkosti medzery po chýbajúcich zuboch.

Veľkosť medzery
4
Zbavenie vlhkosti

Vysušíme od slín a vlhkosti

Miesto kde chýba zub a ďasno vysušíme od slín servítkou.

Zbavenie vlhkosti
5
Vloženie

Vložíte na miesto pôvodného zubu

Do miesta, kde Vám chýba zub alebo zuby vložíte DentiFlex v takom množstve, aká je veľká diera po chýbajúcich zuboch.

Vloženie
6
Zatlačenie

Odtlačky okolitých zubov

Pevne zatlačíte, aby DentiFlex pokryl bočné hrany, strany okolitých zubov. Ak je hmoty viac ako treba, odoberieme ju, kým je tvarovateľná.

Zatlačenie
7
Zubná korunka

Výber zubnej korunky

Z balenia si vyberiete zubnú korunku ResiCor, vo veľkosti a tvaru, ktorá bude na miesto pasovať.

Zubná korunka
8
Vloženie korunky

Spojíte korunku s mostíkom

Zubnú korunku vložíte na zubný mostík DentiFlex a zatlačíte ju. Prstami tvarujete tak, aby zubná korunka a DentiFlex pekne pasovali na miesto.

Vloženie korunky
9
Zakusneme

Jemne zakusneme

Nový zub by mal presne pasovať na svoje miesto. DentiFlex je prispôsobiteľný skusu.

Zakusneme
10
Hotovo

Zubná náhrada

Máme hotovú zubnú náhradu, ktorú môžeme po stvrdnutí začať používať. Vkladať a vyberať bez obmedzenia.

Hotovo

Zubnú náhradu odporúčame z úst vybrať a nechať voľne stvrdnúť. Po vybratí náhrady z úst sa spoj bočných strán mierne skráti, keďže vybratím narušíme pôvodnú šírku zubného mostíka. Je preto vhodné po vybratí zubnej náhrady, kým je ešte tvarovateľná, ju v prstoch mierne rozšíriť o toľko, o koľko sa skrátila, zdeformovala jej vybratím. Po stvrdnutí zubnej náhrady by mala pevne pasovať na svoje miesto. 

Ak zubná náhrada nedrží na svojom mieste, ponorte ju celú do horúcej vody ešte raz, aby sa stala opäť tvarovateľná a vložte ju znovu na miesto po chýbajúcich zuboch. Opravte spojenie v prstoch. Ak z mostíka vypadne zubná korunka, pripojte ju prostredníctvo materiálu DentiFlex Plus.

DentiFlex Plus ponorte do horúcej vody o teplote 70-80 stupňov na 30 sekúnd. Naneste DentiFlex Plus na spodnú časť zubnej korunky a opätovne spojte s mostíkom DentiFlex. Z materiálu DentiFlex Plus môžete urobiť tiež zubný mostík. Vložte DentiFlex Plus do vody o teplote 40-50 stupňov, kým sa nestane plne tvarovateľný. DentiFlex Plus odporúčame pre mostíky na predné zuby.

Test pevnosti – Pre urýchlenie procesu môžete zubnú náhradu ponoriť do studenej vody. Po stvrdnutí urobíte test pevnosti spojenia korunky s mostíkom – hmatom otestujte pevnosť spojenia.

Ak je všetko v poriadku, zubnú náhradu môžete používať. Ak nie je spojenie mostíka s korunkou pevné, použite DentiFlex plus. Malé množstvo DentiFlex Plus ponorte do horúcej vody na 30 sekúnd. Naneste Dentiflex plus na zubnú korunku – spodnú časť, ktorá sa spája s mostíkom. Vložte korunku pevne na miesto.

Praktické rady: Nadbytočný material z mostíka odoberte tak, že nadbytočnú časť ponoríte do horúcej vody a po zmäknutí nadbytočnej časti túto časť oddteľte. Zvyšnú časť mostíka neponárajte, nechajte ho v pevnom stave. Tvarovateľnú hmotu, mostík DentiFlex môžete upravovovať neobmedzený počet krát bez straty materiálu a jeho vlastností ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť.

Ak sa Vám nepodarí urobiť zubnú náhradu na prvý pokus, celú náhradu ponorte do horúcej vody a začnite od začiatku. 

TIP: Naneste Corega na ďasno, kde chýba zub a následne vložte zubný mostík pre ešte lepšiu fixáciu zubnej náhrady.

Predstavenie zubných náhrad časť 2

Predstavenie zubných náhrad časť 3

Náhrada chýbajúceho zubu do 1 minúty

Horúca voda

DentiFlex vložíte do horúcej vody. Materiál na výrobu mostíka sa následne stane plne tvarovateľný a prispôsobiteľný. Tvarovateľný mostík si vložíte na miesto, kde Vám chýba zub.

Jemne pritlačíte, aby na mostíku ostali odtlačky okolitých zubov. Dôležité je urobiť odtlačok bočných strán vašich zubov, ktoré sú okolo chýbajúceho.

Následne do mostíka vložíte zubnú korunku, ktorá bude na miesto pasovať. Vložíte korunku a počkáte 30 sekúnd. Korunka ResiCor zapadne medzi okolité zuby, z bočných strán ju bude obopínať mostík DentiFlex.

Výslednú zubnú náhradu vyberiete z úst a necháte odstáť voľne, kým mostík so zubnou korunkou pevne stvrdnú.

Ďasno vysušte od slín a vlhkosti servítkou vždy, keď bude na dotyk vlhké.

Test pevnosti

Pre urýchlenie procesu môžete zubnú náhradu ponoriť do studenej vody.

Po stvrdnutí urobíte test pevnosti spojenia korunky s mostíkom – hmatom otestujte pevnosť spojenia. Ak je všetko v poriadku, zubnú náhradu môžete používať.

Ak spojenie nie je pevné

Ak nie je spojenie mostíka s korunkou pevné, použite DentiFlex plus. Malé množstvo DentiFlex Plus ponorte do horúcej vody na 30 sekúnd. Naneste Dentiflex plus na zubnú korunku – spodnú časť, ktorá sa spája s mostíkom. Vložte korunku pevne na miesto.

Systém zubných náhrad Denticor

Odtlačky a zárezy

Všimnite si zárezy, ktoré sú na zubnom mostíku vidieť. Tieto zárezy sú dokonalé odtlačky okolitých zubov, ich bočných hrán. Nový zub drží na mieste chýbajúceho zubu vďaka zárezom a odtlačkom v mostíku.

Návod na použitie

Návod, varianta č.1:

 

 1. Otvoríte fľaštičku s DentiFlexom a malé množstvo nasypete do horúcej vody.
 2. DentiFlex necháte v horúcej vode, kým nebude tvarovateľný.
 3. DentiFlex vytvarujete v prstoch do tvaru kocky prípadne kvádra, dĺžka hrany podľa veľkosti medzery po chýbajúcich zuboch.
 4. Tvarovateľnú hmotu DentiFlex dôkladne zbavíme vlhkosti servítkou, miesto kde chýba zub a ďasno vysušíme od slín.
 5. Do miesta, kde Vám chýba zub alebo zuby vložíte DentiFlex v takom množstve, aká je veľká diera po chýbajúcich zuboch.
 6. Pevne zatlačíte, aby DentiFlex pokryl bočné hrany, strany okolitých zubov. Ak je hmoty viac ako treba, odoberieme ju, kým je tvarovateľná.
 7. Z balenia si vyberiete zubnú korunku ResiCor, vo veľkosti a tvaru, ktorá bude na miesto pasovať.
 8. Zubnú korunku vložíte na zubný mostík DentiFlex a zatlačíte ju. Prstami tvarujete tak, aby zubná korunka a DentiFlex pekne pasovali na miesto.
 9. Nový zub by mal presne pasovať na svoje miesto. DentiFlex je prispôsobiteľný skusu.
 10. Máme hotovú zubnú náhradu, ktorú môžeme po stvrdnutí začať používať. Vkladať a vyberať bez obmedzenia.

 

Návod, varianta č.2:

 

 1. Primerané množstvo granulovaného DentiFlexu naberte kávovou lyžičkou a vložte do horúcej vody, cca po 30 sekundách, keď sa granuly spoja do transparentnej, tvarovateľnej hmoty, vyberte ju opäť kávovou lyžičkou z horúcej vody.
 2. Následne si vytvarujte formou otlačku okolitých zubov a takto vytvorený mostík so zubnou korunkou vložte na miesto chýbajúceho zubu a pevne zahryznite tak, aby vám zuby prirodzene dosadli a nechajte ho vychladnúť.
 3. Miesta kde vám chýba zub osaďte príslušnú zubnú korun, kým je ešte DentiFlex tvarovateľný.
 4. Ak vám nový mostík na prvýkrát nesadol, opätovným vložením DetiFlexu do horúcej vody o teplote 70-80 stupňov celzia získa tvarovateľné vlastnosti a celý proces môžete opakovať, až pokým nebudete s mostíkom spokojný.
 

Návod, varianta č.3:

 

 1. Otvoríte fľaštičku s DentiFlexom a malé množstvo nasypte do horúcej vody o teplote 70-80 stupňov celzia.
 2. DentiFlex necháte v horúcej vode, kým nebude plne tvarovateľný.
 3. DentiFlex vytvarujete v prstoch do tvaru kocky prípadne kvádra, dĺžka hrany podľa veľkosti medzery po chýbajúcich zuboch.
 4. Miesto po chýbajúcich zuboch usušíte servítkou. Ak je DentiFlex po vybratí z teplej vody vlhký, osušte ho servítkou.
 5. Do miesta, kde Vám chýba zub alebo zuby vložíte DentiFlex. Vložte ho pevne, rukami opracujte do čo najtenšej formy.
 6. Pevne zatlačíte, aby DentiFlex pokryl bočné hrany okolitých zubov.
 7. Vyberiete zubnú korunku ResiCor, ktorá bude na miesto pasovať. Vyskúšajte rôzne varianty zubných koruniek
 8. Zubnú korunku vložíte na zubný mostík DentiFlex a zatlačte ju.
 9. Prstami tvarujete tak, aby zubná korunka a DentiFlex pekne pasovali na miesto.
 10. Zakusneme, nový zub by mal presne pasovať. DentiFlex je prispôsobiteľný skusu.
 11. Máme hotovú zubnú náhradu.

Rýchlejší spôsob vytvorenia zubnej náhrady

Ukážka vytvorenia mostíka - predný zub

Ak Vám chýba predný zub, je vhodný iný spôsob vytvorenia mostíka, na rozdiel od bočných alebo zadných zubov. Do mostíka zubnú korunku nevkladáme. Balenia Denticor 5 Extra a Denticor 10 obsahujú fazety – extra tenké zubné korunky. Tieto korunky priložíme z prednej strany na novovytvorený mostík tak, aby sme mostík zakryli. Ostane viditeľná iba nová zubná korunka.

Fazery sú v balení Denticor 5 Extra a Denticor 10. Namiesto zubu je diera. Tú dieru musíme vyplniť. Na to použijeme materiál, hmotu na výrobu mostíka.

Na obrázku vidíte fazetu – ľavá strana, predný zub. Táto bola priložená na mostík. Ako si mostík vytvoriť si môžete pozrieť na nasledovnom videu. Nový predný zub môžete mať za pár minút.

Video ukazuje rýchle vytvorenie mostíka (výplne) na mieste, kde chýba zub. Keďže chýba zub, je nutné ho vytvoriť. Nový zub vyrobíme pomocou materiálu na výrobu mostíka – s DentiFlexom. Dieru potrebujeme vyplniť. Po vytvorení výplne, túto výplň prekryjeme fazetou – tenkou zubnou korunkou, z prednej strany tak, aby prekryla výplň, náš novovytvorený zub, hmotu. Z estetického hľadiska bude vidieť iba zubná korunka. Na videu táto korunka použitá nie je. Video ukazuje, ako sa vyrobí výplň (mostík). Následne tento mostík zakryjete fazetou podľa Vášho výberu.

Praktické rady

Tvatovateľnú hmotu, mostík DentiFlex môžete upravovovať neobmedzený počet krát bez straty materiálu a jeho vlastností ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť. Ak sa Vám nepodarí urobiť zubnú náhradu na prvý pokus, celú náhradu ponorte do horúcej vody a začnite od začiatku. Nezabudnite, že tvarovateľnú hmotu DentiFlex je nutné vložiť na miesto očistené od vlhkosti a slín ešte pred tým, ako ju budete vkladať na miesto po chýbajúcom zube. DentiFlex Plus po zohriatí v horúcej vode, ak sa prilepí na prsty vyčítíte ich jednoducho tak, že ich vložíte do studenej vody a materiál zotriete. Opadne sám.

Ak Vám nebude pasovať ani jedna z 84ks zubných koruniek, zubné korunky môžete upraviť ich brúsením prípadne z materiálu DenfiFlex si môžete vytvarovať nový zub presne podľa Vašich potrieb.

Upozornenie: Denticor nepoužívajte ak trpíte epilepsiou, astmou a silnými alergiami (z dôvodu nechceného vdýchnutia). Na noc odporúčame zubné náhrady vybrať z úst a vyčistiť zubnou kefkou a zubnou pastou. Žiadnu zo zložiek Denticoru neprehĺtajte. Denticor nie je vhodný pre deti. Držte balenie produktu a jeho častí od dosahu detí. Denticor obsahuje drobné častice, ktoré by mohli deti nechcene zjesť alebo vdýchnuť. Balenie Denticoru skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbových teplotách. Balenie nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Denticor neslúži na opravu pokazených zubov.

Hotline: 0903 738 534

Ak potrebujete poradiť, zatelefonujte nám v pracovné dni od 10:00 do 18:00. 

O nás

Ako a prečo vznikol Denticor

Naša ponuka

Vstúpiť do internetového obchodu

Denticor

Denticor je produkt na rýchle, bezbolestné estetické nahradenie chýbajúcich zubov. Vyrobené na Slovensku.

Zákaznícka linka: 0903 738 534 v pracovné dni od 9:00-19:00

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

 1. Mne dnes kamarátka – robí sestričku v zubnej ambulancii povedala že o dentikore mali komisiu že sa boja, opakujem že sa zubári boja dentikoru. Že strašné starosti im to robí. Oni sa skutočne boja že už nezarobia na nás.

 2. Rovnako ako väčšina ľudí nemám radosť chodiť k zubárovi a mám tendenciu odkladať to až kým nie je neskoro. Denticor je kompletné, pohodlné riešenie, doslova relax bez obáv! Denticor odporúčam všetkým svojim priateľom a známym.

  • Dobrý deň, Denticor sú vyberateľné zubné náhrady, cez deň (alebo podľa potreby) používate, na noc odložíte, umyjete a ráno opäť zubnú náhradu (tú istú z predchádzajúceho dňa) nasadíte.

 3. Dobry den chcem sa spitat, mne chybaju ocaky mam protezku hore ale ked ju vyberiem som jak zajko:-)
  Ak si tam dam nahradne zubky kolko je vydrz? Mozem kusat, hrizat nevypadnu? Nie ze pojdem do prace a v robote mi vypadnu.. Ako dlho v kuse ich mozem mat? Ci musim kazdy den davat nove? To sa mi veru nechce… Dakujem a ake mi doporucujete vy? Ked len ocaky….

  • Dobrý deň, odporúčame Denticor 5 Extra v tomto prípade. Pre viac informácií ma prosím kontaktujte v pracovné dni na čísle 0911 65 33 78.
   Ďakujem, Spišák

 4. Dobrý deň chcem sa spitat dá sa aj, mam porcelánový zub vlastne mam mostík ktorý už mám vydraty jeden vrchný 2 zub už len čierna fasáda je my vidieť dá sa aj použiť vás sistem ktorý ponúkate a aká je cena Ďakujem za inf.

 5. Dobry den, vyzera to zaujimavo, mam dve otazky:
  1. Ako dlho treba pockat po vytrhnuti zubu, nez sa moze zacat s Denticorom?
  2. Ak je “diera” po chybajucom zube pri dasne sirsia nez v casti pri susednych zuboch, ako sa zabezpeci, aby sa nahrada po stuhnuti dala vybrat?
  Dakujem

  • Dobrý deň, akonáhle bude rana po vytrhnutom zube zahojená, je možné Denticor použiť. Ohľadom šírky diery po chýbajúcom zube, materiál keď je tvarovateľný, prispôsobí sa okolitým zubom. Teda po stuhnutí sa náhrada chová ako skladačka v “legu”.

   • Ďakujem, ešte upresním k otazke c. 2 – ak je diera po zube povedzme lichobežníkoveho tvaru, pričom širšia časť je pri ďasne a užšia časť smerom od ďasna, tak sa môže stať, že po vytvrdnutí materialu v takomto otvore ju nebude možné vytiahnuť?

    • Nie, zubná náhrada po stuhnutí sa chová ako lego. Tým, že je materiál na začiatku tvarovateľný, presne vyformuje okolité nerovnosti zubov do seba a teda za žiadnych okolností na okolité zuby nemôže z tohto dôvodu tlačiť. Spôsob vyberania a vkladania je u každého individuálny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Vložiť komentár