Návody, rady a domáce videá

Na konci tejto stránky nájdete diskusné fórum, ktoré môžete využiť na otázky a komentáre.

Vytrhnutý alebo zlomený zub nahradí Denticor

Praktické rady pre výrobu zubných náhrad

Vitajte

Úvod do používania Denticor

Na tejto stránke nájdete návod na použitie Denticoru, krorý sa skladá z viacerých častí. Predstavenie Denticoru ako súpravy pre domácu náhradu zubov, zdôraznenie jednoduchosti použitia a pohodlia. Zoznam obsahu súpravy vrátane formovacích materiálov a nástrojov. Návod je rozdelený do troch hlavných častí:

1

Príprava

Pokyny na prípravu materiálov Denticor, s dôrazom na čistotu a dôležitosť presného dodržiavania krokov pre bezpečnosť a efektivitu.

2

Proces formovania

Návod, ako správne formovať materiál tak, aby zapadol do medzery po chýbajúcom zube, s tipmi na dosiahnutie najlepšieho tvaru a prispôsobenia.

3

Umiestnenie a starostlivosť

Detaily o bezpečnom umiestnení formovaného materiálu v ústach a rady na údržbu náhradného zuba vrátane čistenia a všeobecnej ústnej hygieny.

Rýchly návod: Urobiť si doma nové zubné náhrady je tak jednoduché! Pozrite si nasledovný návod.

Osobe na obrázku v úsmeve a počas rozhovoru vidieť, že zuby chýbajú a estetický dojem z diery v ústach je zlý.

Poďme urobiť náhradu týchto dvoch chýbajúcich zubov.

Ako prvé, urobíme si zubnú náhradu. Z balenia vyberieme požadované zubné korunky a spojíme ich s mostíkom DentiFlex (v balení). Pozrite si video.

Obrázok zubnej náhrady, ktorú sme práve vyrobili pre dva bočné chýbajúce zuby. Čaká nás posledná úloha – vložiť náhradu tam, kde zuby chýbajú. 

Pred prvým použitím vložte na miesto očistené od slín. Vložíte do medzery, kde chýba zub alebo zuby. Hotovo! 

Postup domácej výroby zubnej náhrady

Ako od zubára! Jednoduchá aplikácia: novú zubnú náhradu vsuniete na požadované miesto.

Ako sa na začiatok pripraviť?

1

Zubná korunka

Požadovanú zubnú korunku pred prvým použitím vyberte z balenia a vložte do vriacej vody na 30 sekúnd pre sterilizáciu a následne ju vyčistite a osušte handričkou.

2

Umyte si ruky

Dôkladne si umyte ruky pred prácou. Potrebujete čistý stôl, dobré osvetlenie, zrkadlo. Dva poháre s lyžičkami a dostatok horúcej vody.

3

Nájdite si čas

Pre prácu s Denticorom potrebujete kľud, čas, trpezlivosť. Pripravte sa, že nový zub si môžete urobiť až na viacerý pokus. To je úplne normálne a prirodzené.

4

Začníte s mostíkom

Naučte sa najskôr urobiť mostík – teda to, čo bude zubné korunky na mieste držať. Akonáhle zvládnete výrobu mostíka, ste už len krok od dokonalej zubnej náhrady.

5

Viac zubných náhrad

Urobte si viacero rôznych zubných náhrad a vyberte tú, ktorá Vám bude pasovať najviac. Ak sa pokus nepodarí, použite ten istý materiál pre ďalší pokus – ponorením do horúcej vody.

6

Vyčistite ďasno od slín

Dôležitým bodom je zbavenie ďasna od slín obyčajnou servítkou. Zbavte miesto, kde budete vkladať mostík od vlhkosti.

Vytvorenie mostíka - Proces formovania

Akým spôsobom drží nové zuby Denticor

Základy práce s Denticorom

V tomto videu sa dozviete, ako pripraviť mostík a ako vymodelovať novú zubnú náhradu a čo všetko k tomu potrebujete

Ukážka vytvorenia novej zubnej náhrady na modeli

V tomto videu sa dozviete, akým spôsobom sa vkladá zubná náhrada na miesto po chýbajúcom zube.

Predstavenie zubných náhrad

Predstavenie produktu Denticor, zloženie a vlastnosti, práca s Denticorom.

Máte viacero možností

Postup výroby zubných náhrad Denticor

TIP: mostík, kým je tvarovateľný a poddajný, po vložení na miesto, kde chýba zub alebo zuby, ho jemne povytiahnite a opätovne vložte. Je to z toho dôvodu, aby ostala po stranách vôľa na jednoduché vyberanie zubnej náhrady. Pevnosť držania zubnej náhrady je však na Vás, ak uprednostníte pevné spojenie alebo slabšie spojenie, mostík si viete v čase tvarovania nastaviť.

1

Otvoríte DentiFlex

Otvoríte fľaštičku s DentiFlexom a malé množstvo nasypete do horúcej vody.

2

Tvarovateľnosť

DentiFlex necháte v horúcej vode približne jednu minútu, kým nebude tvarovateľný.

3

Medzera po chýbajúcom zube

DentiFlex vytvarujete v prstoch do tvaru kocky prípadne kvádra, dĺžka hrany podľa veľkosti medzery po chýbajúcich zuboch.

4

Vysušíme od slín a vlhkosti

Miesto kde chýba zub a ďasno vysušíme od slín servítkou.

5

Výber zubných koruniek

Z balenia si vyberiete požadované zubné korunky, vo veľkosti a tvaru, ktoré budú na miesto chýbajúceho zubu pasovať.

6

Zubné korunky vložíte do DentiFlexu

Keď je hmota ešte mäkká, tak do tohto mostíka vložte požadované korunky, nech sú korunky v hmote celé obalené.

7

Vloženie na miesto

Do miesta, kde Vám chýba zub alebo zuby vložíte celok, zubný mostík a v ňom obalenú zubnú korunku alebo korunky.

8

Odtlačky okolitých zubov

Opatrne zatlačíte do medzery po chýbajúcich zubov, aby mostík, ktorý drží zubné korunky, pokryl bočné hrany, strany okolitých zubov a sadol na miesto.

9

Zubná náhrada

Máme hotovú zubnú náhradu, ktorú môžeme po stvrdnutí začať používať. Viditeľnú časť mostíka, ktorý obaľuje zubné korunky, odstránite, zoškriabete nechtom.

Používanie faziet

Vytvorenie mostíka a použitie fazety ako náhrady za chýbajúci zub alebo na prekrytie súčasného zuba
fazety Denticor esteticke prekrytie zubov
Fazety Denticor a ich použitie

Denticor 5 Extra a Denticor 10 obsahujú fazety

Práca s fazetami

V tomto videu ukážeme, aké možnosti ponúka Denticor. Ak zub chýba kompletne alebo ak zub esteticky nevyhovuje a chceme ho prekryť s fazetou.

Nasadenie fazety na predný zub

Ako sa nasadí fazeta z balenia Denticor na predný zub.

Praktické rady pre prácu s Denticorom

Praktické rady

Tvatovateľnú hmotu, mostík DentiFlex môžete upravovovať neobmedzený počet krát bez straty materiálu a jeho vlastností ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť. Ak sa Vám nepodarí urobiť zubnú náhradu na prvý pokus, celú náhradu ponorte do horúcej vody a začnite od začiatku.

Nezabudnite, že tvarovateľnú hmotu DentiFlex je nutné vložiť na miesto očistené od vlhkosti a slín ešte pred tým, ako ju budete vkladať na miesto po chýbajúcom zube. 

DentiFlex Plus po zohriatí v horúcej vode, ak sa prilepí na prsty vyčítíte ich jednoducho tak, že ich vložíte do studenej vody a materiál zotriete. Opadne sám.

Ak Vám nebude pasovať ani jedna z 84ks zubných koruniek, zubné korunky môžete upraviť, prípadne z materiálu DenfiFlex si môžete vytvarovať nový zub presne podľa Vašich potrieb.

Najčastejšie otázky

Zoznam najbežnejších problémov a ich možné riešenie

V prípade, ak zubná náhrada nedrží na mieste, je to z dvoch dôvodov:

  1. ďasno sa nevyčistilo od vlhkosti, vysušte ďasno od slín
  2. mostík je príliš úzky a z tohto dôvodu vypadáva, urobte mostík širsím aby sa dôkladne oprel o oba susedné zuby a držal pevne

Materiál DentiFlex a DentiFlex Plus, ktoré slúžia na vytvorenie zubných mostíkov, potrebujú stabilnú teplotu vody. Ak je teplota vody nedostatočná, proces zmeny materiálu z pevného môže byť narušený a s materiálom sa nebude dobre pracovať. Majte k dispozícii dostatočné množstvo veľmi horúcej vody.

V prípade, ak vypadáva zubná korunka z mostíka, na spodnú časť korunky aplikujte DentiFlex Plus. Vložte korunku do mostíka na miesto.

Materiál, z ktorého sa vyrába mostík je štandardne bielej farby. Mostík štandardne nie je vidieť, zakryjú ho pery. Mostík drží korunku z bočných strán, spredu je viditeľná nová zubná korunka. V prípade, ak chcete, mostík môžete zafarbiť na akýkoľvek iný odtieň využitím potravinárskeho farbiva. Do horúcej vody nasypete DentiFlex a pridáte farbivo. Zamiešate. (farbivo nie je súčasťou balenia Denticor)

Denticor je možné použiť, ak korene trčia maximálne 3mm nad úroveň ďasna. V prípade, ak koreň trčí viac, prípadne sú prítomné úlomky pôvodného zuba, nechajte si vytrhnúť korene u zubára a po zahojení môžete Denticor použiť.

Ak sa vám minul materiál na výrobu mostíka DentiFlex alebo DentiFlex plus, kontaktujte nás. Za zvýhodnenú cenu Vám pošleme materiál nový. Tiež posielame náhradné zubné korunky v prípade, ak ich budete potrebovať.

Denticor je estetický produkt na vlastnú výrobu a náhradu jednotlivých chýbajúcich zubov. Ak vám chýba 1 alebo maximálne 3 zuby vedľa seba a na rôznych miestach, Denticor je ideálny pre túto situáciu. S Denticorom si nové zubné náhrady urobíte sami s výborným výsledkom. Odporúčame ho, ak Vám chýbajú zuby a chcete nové alebo máte zuby, ktoré sa vám nepáčia a chcete mať zuby v úsmeve krajšie.

Ak máte nad 18 rokov a vylomil sa Vám zub alebo zuby vytrhli u zubára a nové zuby si nemôžete dovoliť, alebo nemáte na návštevu ambulancie čas, prípadne na nové zubné náhrady šetríte alebo čakáte, kým sa vyrobia, tak Denticor je ideálne riešenie pre Vás. Tiež v prípadoch, ak nový zub potrebujete okamžite z dôvodu stretnutí, schôdzok a potrebujete pekný úsmev.

Denticor je presne ten typ produktu zjednodušene povedané, ktorý si kúpite, otvoríte balenie, vyberiete nový zub a vložíte ho na miesto chýbajúceho. Nemusíte nič viac riešiť, nemusíte mať žiadne ďalšie starosti, obavy ani výdaje.

Denticor sa skladá z dvoch základných zložiek – zo zubných koruniek a z materiálu na výrobu mostíka. S Denticorom môžete nahradiť chýbajúce zuby alebo ak máte esteticky nevyhovujúci zub – môžete ho prekryť s pribalenými fazetami.

Stav na začiatku - chýbajúce horné zuby
Stav na začiatku – chýbajúce horné zuby

Pre názornú ukážku, na obrázku vidíte dva horné chýbajúce zuby. V úsmeve a počas rozhovoru je vidieť, že zuby chýbajú. Z balenia vyberieme materiál na výrobu mostíka a vložíme ho na miesto po chýbajúcich zubov.

Zubný mostík - hmotu vložíme na miesto, kde chýbajú zuby
Zubný mostík – hmotu vložíme na miesto, kde chýbajú zuby

Všimnite si, pôvodná medzera po chýbajúcich zubov bola vyplnená materiálom na výrobu mostíka. Tento materiál je plne tvarovateľný v rukách, má špeciálne termovlastnosti. Mostík vložíme tak, aby pokryl okolité zuby, ktoré budú novú zubnú náhradu držať.

Do mostíka boli vložené zubné korunky. Perfektný estetický výsledok.

Do tvarovateľného mostíka vložíte zubné korunky. Vložením zubnej korunky do materiálu vytlačíte nadbytočný materiál, ktorý prstami odoberiete. Ostane iba zubná korunka a mostík po oboch stranách, ktorý je pevne fixovaný na okolité zuby. Novú zubnú náhradu držia okolité zuby, keďže mostík vyformoval tvar okolitých zubov. V mostíku ostali odtlačky týchto okolitých zubov, preto nová zubná náhrada drží presne na svojom mieste. Pre ešte lepšie držanie môžete na ďasno použiť lepidlo na zubné náhrady Corega. Tento spôsob môžete použiť pre akýkoľvek chýbajúci zub.

Dolná stolička – situácia pred nahradením chýbajúceho zubu
Dolná stolička – po nahradení zubnou náhradou Denticor

Denticor sa nelepí. Spôsob jeho uchytenia je úplne odlišný a funguje na základe fyzikálnych zákonov, teploty a tlaku. Materiál DentiFlex sa prispôsí okolitým zubom a ich špecifickému tvaru, nový zub vložíte medzi okolité zuby, presne sadne na svoje miesto a na základe teploty tela a špeciálne teploty v ústach sa pevne uchytí. Pritom je zachovaná ľahkosť výberu a opätovného vkladania na miesto.

Váš nový zub budú fixovať okolité zuby a nový zub sám. Denticor je perfektný, ak niekomu chýba jeden, dva prípadne až 3 zuby vedľa seba, v jednom rade. Avšak pôvodné zuby z oboch strán musia byť prítomné, nakoľko zubnú náhradu Denticor vsúvate medzi zuby. (Pre lepšie predstavenie : zub, medzera po vytrhnutom zube, zub – zubnú náhradu vložíme do medzery po vytrhnutom zube).  Odporúčame prečítať si návody a pozrieť videá na našej stránke.

Materiál na výrobu zubnej náhrady môžete upravovať opakovane bez straty hmotnosti a objemu materiálu a jeho vlastností, ako je pevnosť, pružnosť a tvarovateľnosť. To znamená, ak máte vyrobenú zubnú náhradu a neskôr sa rozhodnete, že ju chcete upraviť, tak stačí náhradu opätovne ponoriť do horúcej vody. Mostík, ktorý drží zubnú korunku zmäkne a zubnú náhradu môžete upraviť podľa potreby.

Ak niekomu chýba zub dlhodobo, je známe, že kosti v sánke začínajú degradovať a kosť bez zuba sa oslabuje. Tiež povoľujú okolité zuby. Denticor zabráni tejto degradácii okolitých zubov tým, že na prázdnom mieste budete mať nový zub.

Nič nenahradí naše pôvodné zuby. Ani žiadna náhrada, žiaden mostík alebo implantát. Úlohou produktu Denticor je pomôcť všetkým, ktorí ostali bez zuba, aby si ho rýchlo, sami a hlavne lacno nahradili, dočasne, kým sa nerozhodnú alebo kým nenašetria pre zubný implantát v zubnej ambulancuii. 

Nie je nič horšie, ako byť bez zuba a hlavne z estetickej a po stránke sebavedomia je nevyhnutné vytrhnutý zub nahradiť čím skôr.


Všetci, ktorí máte zubné náhrady, umelé zuby viete, aké sú s tým starosti. V prípade mostíkov na sklených vláknach, náhrada zuba visí v priestore, za ňou sa usádzajú drobné čiastočky jedla a preto je nutné neustále čistiť priestor medzi zubom a ďasnom zubnou niťou.

Tiež mostík na sklených vláknach je veľmi krehké riešenie. Stačí, ak sa trošku umelého zuba dotknete z bočnej strany a hneď môžeme cítiť okolité zuby, v ktorých je zavŕtané sklené vlákno, hneď cítiť tlak. Ak by ste pritlačili čo len trošku silnejšie, všetko sa to zlomí. Ešte horšie sú na tom všetci, ktorí majú klasické zubné mostíky. Nie dosť, že niekomu chýba zub, zubári im musia zbrúsiť okolité zuby, čím sa aj tieto okolité zuby nenávratne poškodia. Síce zakryjeme fakt, že nám chýba zub, ale za veľmi vysokú cenu.

Úplne najhoršie sú na tom všetci, ktorým sa zubný mostík uvoľnil a medzi mostíkom a ďasnom je medzera, stačí nepatrná drobná milimetrová medzera.

Viete si predstaviť, čo všetko zažívajú títo ľudia, ak sa im do tohto priestoru dostane kúsok stravy? Tieto kúsky stravy nevypláchnete ani nevyčistíte kefkou. V ústach tieto čiastočky stravy začínajú hniť, spôsobujú zápaly, podráždenia a veľmi nechutný zápach z úst. Denticor však na rozdiel od mostíka plne chráni ďasno a nikdy sa nestane, aby ste mali kúsky stravy a zvyšky jedla pod týmto zubom. Zubné náhrady Denticor ľahko vyberiete z úst a následne vyčistíte, kedykoľvek podľa potreby.

Ak ste jedným zo státisícov s chýbajúcimi zubami, potom ste si pravdepodobne vedomí niektorých vedľajších účinkov, ktoré strata zubov spôsobuje. Počas rozhovorov sa môžete cítiť menejcenným, s nízkou sebadôverou alebo sa jednoducho vyhýbate úsmevom, aby ste skryli fakt, že vám zuby chýbajú. Nie je nezvyčajné, že chýbajúce zuby ovplyvňujú našu sebadôveru, ale vedeli ste, že existujú ďalšie problémy, ktoré vyplývajú zo straty zubov?

Na začiatok, ak ste stratili zadné stoličky, môže sa stať oveľa zložitejšie konzumovať mnohé potraviny, ako napríklad ovocie alebo zeleninu. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo nedostatočná starostlivosť o zuby často vedie k nedostatku výživy.

Namiesto zadných stoličiek využívame predné zuby, čo vedie k ich nadmernému opotrebeniu. Ďalšou veľmi vážnou otázkou, ktorá vyplýva z chýbajúcich zubov je strata kostí. Vedeli ste, že kosť je živá tkanina, ktorá potrebuje stálu stimuláciu na udržanie svojej formy a hustoty? A preto, keď v nej chýba zub, kosť v čeľusti, ktorá ho obklopuje a podopiera, stráca svoju pôvodnú vlastnosť.

Už po prvom roku po strate zubov príde až k 25% zníženiu hrúbky kosti a počas nasledujúcich niekoľkých rokov klesne v priemere celková výška o 4 milimetre.

Čím dlhšie Vám chýbajú zuby, tým väčšia je strata kostí. Keď stratíte kostnú hmotu, môže to skutočne ovplyvniť štruktúru tváre a dokonca aj náš výzor. Ak stratíte zuby v skorej dospelosti, do 45 rokov môžete začať spozorovať upadnutú tvár. Vo veku 60 rokov naša tvár a pery stratí svoju podporu, čo vedie k ochabnutiu pokožky a predčasnému starnutiu. Ak sa vaše zuby nenahradia, tento proces bude pokračovať, až kým nedôjde k strate veľkej časti štrukturálnej podpory pier a líc.

98 komentárov

  1. som mesiac po vytrhnutinzuba mozem uz pouzit mostik a bude drzat kedze hned mam kovo keramicky mostik a nato by som to musela napojit

  2. Dobrý večer, je možné si objednat pouze fazetky a odstín 2 nebo 3 ? Zuby mám naštěstí zatím vsechny své. Předem děkuji za odpověď. Sabina

  3. Vy byste byl moje spása. Byla jsem na operaci s parodentozou, která se nepovedla. O přední 4 zuby jsem přišla a musím být reprezentativní. Mám nějaký Deflex, zatim drží, ale toto by byla moje záchrana. Děkuji předem. 🙏🙏

  4. Je možné použiť mostík medzi protézku a predné zuby?Protézu mi vyrobili, vzadu nemám stoličky, ale medzi tým mi museli vytrhnúť ešte črenový a očný zub, pre nádor nad zubom, takže protézu momentálne nemôžem nosiť, keď mi hneď vedľa chýbajú 2 zuby. Ďakujem za odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Vložiť komentár

Denticor

Denticor – nový zub vložíte tam, kde zub chýba. Denticor nie je zdravotnícka pomôcka ani funkčná náhrada chýbajúcej časti tela. Vyrobené na Slovensku. Home Replacement of Missing Teeth Method Invented by Scientio laboratories ltd. All Rights Reserved. (patent pending)

Zákaznícka linka: +421 903 890 097 v pracovné dni od 15:00-19:00

Starajte sa o svoje zuby a pravidelne navštevujte zubára. Nové zuby už nikdy nenarastú.